Senatus Populusque Virtualus Index du Forum
Senatus Populusque Virtualus
Republica Virtuala

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 
CM de handbal feminin
Aller à la page 1, 2  Suivante  
Voir le sujet précédent .::. Voir le sujet suivant  
Ce forum est verrouillé, vous ne pouvez pas poster, ni répondre, ni éditer les sujets.   Ce sujet est verrouillé, vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses. Senatus Populusque Virtualus Index du Forum >>> Citius, altius, fortius
Auteur Message
mobutul
patrician

MessagePosté le: Jeu 15 Déc 2005 3:05 pm    Sujet du message: CM de handbal feminin Répondre en citant

Diseara doua meciuri importante, se vor imperechea Embarassed semifinalistele.
Rusia - Ungaria si Romania - Danemarca.
Danemarca si Romania isi doresc ca adversar in semifinala Ungaria, deoarece Rusia joaca acasa si in caz de nevoie va fi ajutata putin de arbitraj.
Fetele noastre pana acum 7 victorii in 7 meciuri. Mr. Green

Clasament si situatia la zi mai jos:
http://www.ihf.info/MODULES/liveergebnisse/uploads_XVII_2005_rus/SUMMARY.pdf
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
anonimus
Lictor

MessagePosté le: Jeu 15 Déc 2005 10:13 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Le baturam si pe daneze 33:29

De mult n-am mai avut asa rezultate la handbal Smile , sa speram ca le tine pe fete pana la capat
Calugaru' Vaxile
Tribun

MessagePosté le: Ven 16 Déc 2005 1:00 am    Sujet du message: Répondre en citant

pi stai putin!! romania era tare la handbal ... masculin!! Shocked am i right?
Invité

MessagePosté le: Ven 16 Déc 2005 7:37 am    Sujet du message: Répondre en citant

Kaloogarele a écrit:

Ehei ... Gruia, Birtalan, Gatu, de 4 ori campioana mondiala, o data olimpica, dar asta se intampla de mult, acuma-i praf si pulbere la baieti.

Fetele au fost ceva mai constante, n-au castigat niciodata, dar au fost mai tot timpul in fatza
mobutul
patrician

MessagePosté le: Ven 16 Déc 2005 11:00 am    Sujet du message: Répondre en citant

Fetele are Smile un titlu modial la handbal in sapte si 2 in unspe. S-ar putea sa ma insel si ala in 7 sa lipseasca totusi.
Pe Gatu si Gruia nu i-am prims jucand. Insa pe Birtalan, Stanga si Maricel Voinea da.

La fete am avut in ultimii 20 de ani jucatoare f.f. bune insa lipsesc rezultatele la nivel de nationala. La nivel de cubluri e OK.
In plus Mariana Tarca pregateste la Brasov o echipa de mare viitor.
Peste 2 ani se va bate pl Liga Campionilor. Exclamation

Succes fetelor sambata in semifinala cu vecinele unguroaice, o echipa f. buna dar in timpul schimbului de generatii.
vespasian
Senator

MessagePosté le: Ven 16 Déc 2005 11:13 am    Sujet du message: "hentz" la handball Répondre en citant

m-ai facut si pe mine sa ma uit la meciul cu Danemarca si intr-adevar, m-a tinut cu sufletul la gura pana in ultimlele secunde...

a spus insa ceva comentatorul, care nu sunt sigur ca am inteles bine: ca este singurul sport DE ECHIPA la care se joaca intr-un esalon de performanta superior, si ca in ultimii (31?) ani nu s-au mai castgat medalii (probabil cu Nationala). daca stau sa ma gandesc, cam asa o fi (la fotbal, nica, la rugby - nici o sansa, doar in campionatul "restu' lumii in afara de cele 6 natiuni" la polo si volley habar n'am, tenisul in echipa e sport de "echipa"? si exista oare scrima in echipa? un fel de duel Cei 3 Muschetari + D'Artagnan contra garzile cardinalului Richelieu.
mobutul
patrician

MessagePosté le: Ven 16 Déc 2005 11:25 am    Sujet du message: Répondre en citant

La scrima exista si confruntarea pe echipe la mondiale si JO, insa de la JO au exclus cateva probe la ultima editie, la Beijing va fi la fel.
La mondialele de natatie anul asta baietii au luat la polo lucul 6, onorabil.
La handbal baieti ultima medalie e bronz in '91 baietii la modiale. Fetele au dupa '90 un bronz la europene si un loc 4 la mondiale.
mobutul
patrician

MessagePosté le: Sam 17 Déc 2005 3:30 pm    Sujet du message: Répondre en citant

--------------------------------------------------------------------------------

evenimentul anului: Tadici plange, aproape ca nu a putut sa vorbeasca la tv ca ii venea sa planga.
Plang si eu de bucurie : cu Tadici, cu Tereza Tamas, cu Steluta,...
Adica ma bucur cu fetele !

Reginele noastre vor castiga maine finala. Exclamation
Azi regina sefa a fost portarul de rezerva Tereza Tamas. Exclamation
anonimus
Lictor

MessagePosté le: Sam 17 Déc 2005 6:28 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Daca nu ma insel, o premiera pentru fete

Mai un pas Cool
vespasian
Senator

MessagePosté le: Lun 19 Déc 2005 7:35 am    Sujet du message: sula'n coasta Rusiei Répondre en citant

e bun si locu' 2

mobutul
patrician

MessagePosté le: Lun 19 Déc 2005 10:04 am    Sujet du message: Re: sula'n coasta Rusiei Répondre en citant

vespasian a écrit:

e bun si locu' 2

Bun si 2-iul
10 meciuri in 14 zile
satany
patrician

MessagePosté le: Lun 19 Déc 2005 10:21 am    Sujet du message: Répondre en citant

vazut meciul cu danemarca...damn, m-a uns la inima...danezele au detinut mult timp suprematia...deh, lesbiene agresive Mr. Green
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé Yahoo Messenger
mobutul
patrician

MessagePosté le: Lun 19 Déc 2005 2:40 pm    Sujet du message: Répondre en citant

satany a écrit:
vazut meciul cu danemarca...damn, m-a uns la inima...danezele au detinut mult timp suprematia...deh, lesbiene agresive Mr. Green

Si astea de-acum ?
satany
patrician

MessagePosté le: Mar 20 Déc 2005 11:25 am    Sujet du message: Répondre en citant

p-astea nu le stiu, ca nu se mai face atita vilva pe seama lor cum era inainte..si ca multe erau lesbi s-a dat in vileag cam pe la sfirsitul carierei lor..om trai si-om vedea Laughing
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé Yahoo Messenger
anonimus
Lictor

MessagePosté le: Dim 22 Jan 2006 8:49 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Kaloogarele a écrit:

Deocamdata bajetii au batut din greu Lituania acasa si s-au calificat pentru calificari.
Ce forum est verrouillé, vous ne pouvez pas poster, ni répondre, ni éditer les sujets.   Ce sujet est verrouillé, vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses. Senatus Populusque Virtualus Index du Forum >>> Citius, altius, fortius Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Aller à la page 1, 2  Suivante
Page 1 sur 2

Sauter vers: