Senatus Populusque Virtualus Index du Forum
Senatus Populusque Virtualus
Republica Virtuala

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 
de ce sunt atat de manios(manioasa)?
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4  Suivante  
Voir le sujet précédent .::. Voir le sujet suivant  
Ce forum est verrouillé, vous ne pouvez pas poster, ni répondre, ni éditer les sujets.   Ce sujet est verrouillé, vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses. Senatus Populusque Virtualus Index du Forum >>> Rhetor
Auteur Message
killer
Invité

MessagePosté le: Dim 18 Déc 2005 11:57 pm    Sujet du message: Re: de ce sunt atat de manios(manioasa)? Répondre en citant

Carmen a écrit:

curiozitatea ta mi se pare suspecta, nu mi-o lua...in nume de rau ... Mr. Green
Tu, ori ti-ai deschis cabinet psihiatric p-acilea, ori te plictisesti... de moarte Mr. Green ...ori ....cum zisei mai sus: te afli intr-un moment psihologic.

ori e asa cum am spus mai devreme (sau ti se pare prea mult pentru tine, ca refuzi sa crezi? sau ti se pare doar suspecta si atat)

Carmen a écrit:

In cazul in care valabila este varianta ultima...atunci creca semnatura oferita mie :
Eu oricum nu astept nici un raspuns,
ti s-ar potrivi mai degraba matalutza. Razz

Esti sigura de asta? Un om care nu asteapta raspuns, citeste intotdeauna pe diagonala. Eu chiar asta astept: RASPUNSURI. ciudat nu?
m-ai ales ca
Carmen a écrit:

Dragule, (nah, ca am ajuns s-o spun si p-asta Rolling Eyes )

Ai inceput sa ai deja indoieli, si ajungi sa faci ceva ce nu vroiai sa spui?
Sau? uite aici astept raspunsul tau la "DE CE AI AJUNS SA SPUI, DRAGULE?"

Carmen a écrit:

Code:
L-am deschis din curiozitatea mea care ma caracterizeaza si din  intriga in acelasi timp(si mania mea si a altora, si curiozitatea mea si a altora).

Nu-i un pic mai bine asa? Laughing

si

killer a écrit:

L-am deschis din curiozitatea mea care ma caracterizeaza si ma intriga in acelasi timp(si mania mea si a altora, si curiozitatea mea si a altora).

poti sa-mi spui care e diferenta la tine in capusorul ala al tau de femeie intre " MA INTRIGA" SI "DIN INTRIGA"????
sa nu-mi raspunzi ca ai memorie dar nu tii munte unde o tii? Mr. Green
killer
Invité

MessagePosté le: Lun 19 Déc 2005 12:26 am    Sujet du message: Répondre en citant

Carmen a écrit:

eu m-am infuriat (da, Killere, m-am infuriat! Am voie? Nu conteaza...Daca mi-ar fi fost total indiferenti, ma durea exact in cot ...nemaivorbind de faptul ca, nici macar nu cred ca as fi accesat forumul unde eu, naiva...pardon, cam proasta, ma inscrisesem crezind ceea ce promitea: "sa ne simtim cu totii bine") si i-am pus spontan pe ignore si pe Ionel si pe Florin.
Uite asa s-a dus dracului toata medierea din partea mea...
Noah...MIA CULPA! Mr. Green Mi-am dat pletele de pe ceafa la o parte ...Astept caderea securii.

sigur nu ai voie, ai DREPTUL. Rolling Eyes Rolling Eyes
killer
Invité

MessagePosté le: Lun 19 Déc 2005 12:31 am    Sujet du message: Répondre en citant

am adus acest subiect acolo unde trebuie:
satany a écrit:
BLESTEM

Blestem pe-oricine-o avea milă
De tine şi de greu-ţi drum,
Lumea să te privească-n silă,
Iar viaţa-ţi fie foc şi scrum!
Lumina soarelui să-ţi dea
Chinuri supreme şi dureri,
Doar noaptea-ţi fie-acoperiş,de-o vrea,
Şi moartea fie tot ce speri!
Mâncarea-ţi fie doar ţărâna,
În loc de apă bea doar foc,
Nimeni să nu-ţi întindă mâna
Când viscolul te-opreşte-n loc!

Fii blestemat mereu
Tu,suflet fără de scăpare,
Să arzi în focul Gheenei,greu,
Şi-n veci să nu ai alinare!

autor necunoscut... Mr. Green

satany a écrit:
)
killer a écrit:
karina a écrit:
Haoleo, asta e blestem de muiere inselata. Mai corect ar fi fost sa pui "autoare necunoscuta" Mr. Green

era buna de postat la subiectul : "de sunt atat de manioasa?"

poate ne spune satany de ce a ales tocmai aceasta poezie?
se gandea cumva la cineva anume si avea un gand morbid?
sa-mi zica cine e, ca eu ajut sufletele sa gaseasca calea mai repede spre imparatia unde a cumparat biletul deja de mai de mult.
Ofer reducerela bilet, scurtam perioada de plata pe acest univers, la cerere. Mr. Green Mr. Green
..ce drac imi faceti aci, ca m-a luat risu'..io cica eram serioasa Mr. Green ..acu' pe bune, e scrisa de-un barbat(caruia i-am taiat beregata )..mi-a "placut" cita ura emana..ma gindeam ca asta cautati..io cu bacovia sint certata(i-as fi taiat venele cu drag)...killere, sint cu ochii pe jugulara ta Mr. Green ..sa vezi ce minioasa iei tu Mr. Green

Razz Razz CATCH me if you can
killer
Invité

MessagePosté le: Lun 19 Déc 2005 12:41 am    Sujet du message: Répondre en citant

cato porcius a écrit:

Senator pulete, daca nu ai loc de mine, nu-i problema. Stai relaxat, pot sa traiesc linistit fara forumele tau...
Sigur, poti sa continui sa crezi ca o faza la care ai demonstrat ca esti incapabil sa respecti o intelegere ( aceea de a pastra discretia), este buna ca arma forumistica

De unde ai inteles ca ma deranjeaza linistea ? Sigur, a trebuit sa faci protejatei tele un forume special, si sa o tii bine legata, ca sa nu-ti inchida birtul inainte sa-l deschizi...
Constat ca desi repeti cat te doare pe tine undeva de telegraf, faci referinte dese si consistente la respectivul forume...
Ai o stare de angoasa din cauza telegrafului ?

aham. deci scopul este ca sa moara esanufu de icter ?

mai am si altceva de facut, decat sa citesc ineptiile prietenei tale... Mai ales ca am vazut ca de cand o tii in brate, si-i faci forume special ca sa nu-ti inchida dugheana inainte sa o deschizi bine, a capatat tupeu... Apropo, se fac subforume speciale la cerere ? Sau trebuie sa fii prieten cu un senator pe viata pentru asta?

de aici se simte iz de supare, indignare, intrigare, nepasare...poate un strigat de neputinta.
Stari care duc la manie, pana la urma.
killer
Invité

MessagePosté le: Lun 19 Déc 2005 12:45 am    Sujet du message: Répondre en citant

Kaloogarele a écrit:

sincer, ma doare-n c*r de [.....] mai arunc si io cate o palmutza, ca sa nu se simta neglijat.

columna ... hai sa nu-mi amintesc acu ce circ ai declansat la adresa mea, ca s-ar putea sa-mi gasesc timp de tine.

aci e iz care duce la manie uneori, manie de care iti gasesti timp uneori.

fara ofensa, kaloogare eu doar constatam. Embarassed Wink
killer
Invité

MessagePosté le: Lun 19 Déc 2005 12:48 am    Sujet du message: Répondre en citant

pe lupte de gladiatori
columnalutraian a écrit:

..................................................................................................................................
..............................................
........................................

scuze ca am cenzurat tot, dar era atata manie in acel post ca n-am stiut ce pot pastra Embarassed
Carmen
Senator

MessagePosté le: Lun 19 Déc 2005 1:16 am    Sujet du message: Répondre en citant

killer a écrit:
Carmen a écrit:

eu m-am infuriat (da, Killere, m-am infuriat! Am voie? Nu [/b[b]]conteaza...Daca mi-ar fi fost total indiferenti, ma durea exact in cot ...nemaivorbind de faptul ca, nici macar nu cred ca as fi accesat forumul unde eu, naiva...pardon, cam proasta, ma inscrisesem crezind ceea ce promitea: "sa ne simtim cu totii bine") si i-am pus spontan pe ignore si pe Ionel si pe Florin.
Uite asa s-a dus dracului toata medierea din partea mea...
Noah...MIA CULPA! Mr. Green Mi-am dat pletele de pe ceafa la o parte ...Astept caderea securii.

sigur nu ai voie, ai DREPTUL. Rolling Eyes Rolling Eyes

Waaaas? Shocked
S-a dat fun decret si nu mi-ati trimis si mie monitorul? Ntz, ntz, ntz..Shame on you!
Dear...intrebarea mea era retorica. Wink
Tartoru
Supervizor electoral

MessagePosté le: Lun 19 Déc 2005 7:29 am    Sujet du message: Répondre en citant

Eu zic ca minia provine din cauza de .....NF! Sau NU suficient! Razz
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
killer
Invité

MessagePosté le: Mar 20 Déc 2005 6:48 am    Sujet du message: Répondre en citant

Tartoru a écrit:
Eu zic ca minia provine din cauza de .....NF! Sau NU suficient! Razz

auzi NF e ce ma gandesc eu Embarassed ???
Tartoru
Supervizor electoral

MessagePosté le: Mar 20 Déc 2005 7:44 am    Sujet du message: Répondre en citant

De und' sa stiu la ce te gandesti tu??!! Laughing
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Carmen
Senator

MessagePosté le: Mer 21 Déc 2005 11:11 pm    Sujet du message: Re: de ce sunt atat de manios(manioasa)? Répondre en citant

killer a écrit:
Carmen a écrit:

curiozitatea ta mi se pare suspecta, nu mi-o lua...in nume de rau ... Mr. Green
Tu, ori ti-ai deschis cabinet psihiatric p-acilea, ori te plictisesti... de moarte Mr. Green ...ori ....cum zisei mai sus: te afli intr-un moment psihologic.

ori e asa cum am spus mai devreme (sau ti se pare prea mult pentru tine, ca refuzi sa crezi? sau ti se pare doar suspecta si atat)

Carmen a écrit:

In cazul in care valabila este varianta ultima...atunci creca semnatura oferita mie :
Eu oricum nu astept nici un raspuns,
ti s-ar potrivi mai degraba matalutza. Razz

Esti sigura de asta? Un om care nu asteapta raspuns, citeste intotdeauna pe diagonala. Eu chiar asta astept: RASPUNSURI. ciudat nu?
m-ai ales ca
Carmen a écrit:

Dragule, (nah, ca am ajuns s-o spun si p-asta Rolling Eyes )

Ai inceput sa ai deja indoieli, si ajungi sa faci ceva ce nu vroiai sa spui?
Sau? uite aici astept raspunsul tau la "DE CE AI AJUNS SA SPUI, DRAGULE?"

Carmen a écrit:

Code:
L-am deschis din curiozitatea mea care ma caracterizeaza si din  intriga in acelasi timp(si mania mea si a altora, si curiozitatea mea si a altora).

Nu-i un pic mai bine asa? Laughing

si

killer a écrit:

L-am deschis din curiozitatea mea care ma caracterizeaza si ma intriga in acelasi timp(si mania mea si a altora, si curiozitatea mea si a altora).

poti sa-mi spui care e diferenta la tine in capusorul ala al tau de femeie intre " MA INTRIGA" SI "DIN INTRIGA"????
sa nu-mi raspunzi ca ai memorie dar nu tii munte unde o tii? Mr. Green

Curiozitatea mea este instinctiv-suspecta. Sa zicem ca am dezvoltat o alergie la persoanele care incearca, pe diferite cai, mai mult sau mai putin koshere, sa-si bage coada in muntea, sufletul, intimitatea..cuiva.
De aceea orice astfel de tentativa mi se pare dezgustatoare, ca si orice manie (pentru care recomand suferinzilor un psihiatru).
"Dragule" este un apelativ caracteristic mie, as zice....Nici urma de indoiala, doar m-a uimit si pe mine faptul ca pot da dovada de bunavointza si politete vizavi de cineva care amenitza cu moartea (vezi semnatura ta...)

killer a écrit:
sa nu-mi raspunzi ca ai memorie dar nu tii munte unde o tii
Rolling Eyes
Ca intre "a ignora" si "ignorant".Si tocmai mi-am amintit ca ma intriga si judecata unora...Tzinuta-n penistentza.
killer
Invité

MessagePosté le: Lun 26 Déc 2005 9:33 pm    Sujet du message: Répondre en citant

m-am pierdut in mesajul tau.
Nu stiam ca semnatura mea poate fi atat de amenintatoare.
Mai ales ca sunt multe motive pentru care vrei sa ucizi pe cineva.
Chiar si "ucizi" e o forma de exprimare, nu?

Tu mereu esti asa serioasa cu toate postarile? Sau sa spunem ca inca mai crezi ca si ceillati posteaza la serios?
Carmen
Senator

MessagePosté le: Lun 26 Déc 2005 10:57 pm    Sujet du message: Répondre en citant

killer a écrit:
m-am pierdut in mesajul tau.
Nu stiam ca semnatura mea poate fi atat de amenintatoare.
Chiar si "ucizi" e o forma de exprimare, nu?

Tu mereu esti asa serioasa cu toate postarile? Sau sa spunem ca inca mai crezi ca si ceillati posteaza la serios?

Ach...nu ma omori! Preferam sa te pierzi in Shocked mei.

Killere, bine-ai venit
La mine-i totul pregatit...
Sa constati... clar si usor
C-am nevoie de-ajutor...
Si motive am din plin...
Si mi-s Mr. Green ... de venin
Numa timpu` nu ma lasa
Sa-i trag pe unii in...coasa.

Cu toata seriozitatea... Laughing Laughing
killer
Invité

MessagePosté le: Lun 26 Déc 2005 11:04 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Carmen a écrit:

Killere, bine-ai venit
C-am nevoie de-ajutor...
Si motive am din plin...
Numa timpu` nu ma lasa

pai ca sa ma pierd in Shocked tai ar trebui sa-i am in fata mea.
se spune ca ochii sunt oglinda sufletului.
Mi-ar place sa-ti vad ochii tai, insa deja am pierdut sansa asta ca sunt o amenintare la adresa ta (asa am inteles).
Carmen
Senator

MessagePosté le: Lun 26 Déc 2005 11:24 pm    Sujet du message: Répondre en citant

killer a écrit:
Carmen a écrit:

Killere, bine-ai venit
C-am nevoie de-ajutor...
Si motive am din plin...
Numa timpu` nu ma lasa

Mi-ar place sa-ti vad ochii tai, insa deja am pierdut sansa asta ca sunt o amenintare la adresa ta (asa am inteles).

Citation:

Domne, fiecare are un pretz...Poate aranjam un transplant ... Laughing
Citation:
Mi-ar place sa-ti vad ochii tai, insa deja am pierdut sansa asta ca sunt o amenintare la adresa ta (asa am inteles)
Eh...imagineaza-ti ca te privesc cu ochi de piatra... Laughing
Ce forum est verrouillé, vous ne pouvez pas poster, ni répondre, ni éditer les sujets.   Ce sujet est verrouillé, vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses. Senatus Populusque Virtualus Index du Forum >>> Rhetor Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Aller à la page Précédente  1, 2, 3, 4  Suivante
Page 2 sur 4

Sauter vers:  
Vous pouvez poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous pouvez répondre aux sujets dans ce forum