Senatus Populusque Virtualus Index du Forum
Senatus Populusque Virtualus
Republica Virtuala

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 
exista imposibil?

Voir le sujet précédent .::. Voir le sujet suivant  
Ce forum est verrouillé, vous ne pouvez pas poster, ni répondre, ni éditer les sujets.   Ce sujet est verrouillé, vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses. Senatus Populusque Virtualus Index du Forum >>> Rhetor
exista imposibil?
da
57%
 57%  [ 4 ]
nu
28%
 28%  [ 2 ]
credem dar nu putem dovedi
0%
 0%  [ 0 ]
nu stiu, nu cred, nu am nici o parere
14%
 14%  [ 1 ]
Total des votes : 7
Auteur Message
irina123
Invité

MessagePosté le: Jeu 29 Déc 2005 3:34 am    Sujet du message: exista imposibil? Répondre en citant

...............

Dernière édition par irina123 le Mer 11 Jan 2006 4:01 am; édité 1 fois
Livia
patrician

MessagePosté le: Jeu 29 Déc 2005 9:09 am    Sujet du message: Re: exista imposibil? Répondre en citant

irina123 a écrit:
exista oare imposibil?
Citation:

"Toata lumea stie ca anumite lucruri sunt imposibile, pana vine cineva care nu stie acest lucru si le realizeaza."
:Albert Einstein

eu una sunt de acord cu Einstein.

Hac ! Da' eu cu cine votez ? Laughing
Intrebarea ta suna destul de ambigua, pentru ca istoria a demonstrat in nenumarate randuri ... imposibili pot fi si unii oameni ! Wink
Tu la ce te referi: un imposibil, in particular (in speta, lucruri) sau in general ? Confused
irina123
Invité

MessagePosté le: Jeu 29 Déc 2005 7:21 pm    Sujet du message: Re: exista imposibil? Répondre en citant

.................

Dernière édition par irina123 le Mer 11 Jan 2006 4:00 am; édité 1 fois
killer
Invité

MessagePosté le: Jeu 29 Déc 2005 8:46 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Citation:
Ridica-te de pe banca aia mizerabila!
Uita-te la mine si strange-ma in brate!Ma simti?Imi simti privirea privindu-te un pic uimita...
Cum ma poti lasa sa te privesc,sa-ti simt cuvinte,cand tu nu simti?Te-ating...de fapt ating doar umbre ce inca mai incerc sa le alung,sa le fac sa inteleaga ca eu nu le mai vreau aici.Nu vor sa plece...incerc acum sa-ntorc privirea,sa u te mai ranesc si totusi inca te ating.Ating ganduri ce nu le inteleg,ce poate nu sunt pentru mine.Aleg.Mi-e greu si totul se transforma incet in alte ganduri,in intrebari la care am raspuns,aspunsuri generate doar din neputinta mea de-a fi.
Revino-ti si uita-te la mine putin!
Ce mi se oglindeste in priviri?Ce am in minte?Ce vis...ce visuri?Ce-mi sta in maini?Ce-ating?Raspunde-mi!Nu...mai bine taci!E liniste...s-asa-i mai bine...Ce-ti cer acum nu sunt cuvinte...mai bine taci din nou,sarut-ma si uita-ma!

http://www.cafeneaua.com/node/view/5669
killer
Invité

MessagePosté le: Jeu 29 Déc 2005 9:10 pm    Sujet du message: Répondre en citant

daca vreau..... nimic nu are limite, limitele noi le stabilim, cum tot noi le putem depasi.
Nimic nu este imposibil atata doar sa vedem posibilul din spatele acestui cuvant.
Nu pot, nu am cum, nu vreau, nu stiu, toate acestea alcatuiesc imposibilul.
Posibil sau imposibil este doar o optiune, este viziunea fiecaruia si daca vrei, este puterea, capacitatea fiecarei persoane de a trece peste aceste hotare virtuale. Eu imi cunosc atat calitatile cat si defectele si in functie de situatie pot alege varianta: posibil, pentru mine sau, de data asta mi-e imposibil.
Livia
patrician

MessagePosté le: Jeu 29 Déc 2005 9:22 pm    Sujet du message: Re: exista imposibil? Répondre en citant

irina123 a écrit:

Asa e bine sa fii uneori cand altii iti spun ca e imposibil ceva sau cineva.(sa alegi sa fii surd, si sa probezi pe propria piele aceasta teorie.....daca intr-adevar doresti acel ceva ....imposibil)

Daca cineva (poate fi chiar mos Craciun, ca tot e sezonul lui) iti spune: "Irina, ti-am lasat un inel cu diamante pe calea ferata, dar e imposibil sa intri in posesia acestuia, fiindca-n urmatoarele 2' trece intercity-ul peste acesta."
Tu ai de gind sa te arunci in fatza trenului, ca sa-i demonstrezi contrariul ? Shocked Laughing
Carmen
Senator

MessagePosté le: Jeu 29 Déc 2005 9:54 pm    Sujet du message: Re: exista imposibil? Répondre en citant

irina123 a écrit:

pentru ca aseara un prieten drag mi-a spus o poveste despre o broasca surda o sa-ti relatez de ce cred ca eu ca nu exista imposibil.

Erau o data mai multe broaste intr-o oala mare si se gandira sa iasa afara. Dupa mai multe incercari nereusite, unde broaste si broscoi super dotati(care credeau ei ca sunt super dotati, indiferent ce se inteleg prin dotati) au incercat si s-au catarat cu toate puterile si cunoastintele de rigoare sa ajunga sus ...sa fie liberi.
Dar nu au reusit.
La un moment dat cea mai mica broasca, care era tacuta si care nu arata ca ar avea potentil, a incercat sa se catere, restul care nu reusisera incepusera sa urle disperati, sa o CRITICE, sa o fluiere in semn de dispret. Insa ea parca nu dadea semne sa o afecteze aceasta situatie.

Spre uimirea celor ramasi in oala, broascuta mica reusi sa ajunga sus, sa fie libera sa aleaga unde sa sara.

Acum ce nu stiau broscutele de acolo, ramase MUTE era ca broscuta respectiva era SURDA.

Asa e bine sa fii uneori cand altii iti spun ca e imposibil ceva sau cineva.(sa alegi sa fii surd, si sa probezi pe propria piele aceasta teorie.....daca intr-adevar doresti acel ceva ....imposibil)

Dragutza povestea...P-aia cu soricelul de la oras care s-a lacomit, a intrecut masura si a cazut in oala cu ulei, o stii? Rolling Eyes

Hai sa-ti spun si io una...

Era odata o maimutza care se privea in oglinda. Vazindu-si doar miinile si picioarele si gindindu-se la cit este de vicleana si la puterea ei, aproape invincibila (era surda), ea crezu ca-i la fel ca omul, ba chiar ceva mai mult decit el. Dar..cum nu era lipsita de gust (deh, calciiul lui Ahile), cind isi zari chipul in oglinda se vazu nevoita sa-si recunoasca uritzenia
Se gindi ea ce se gindi...vicleana, si deodata ii veni in minte ca vina era a oglinzii si nu a chipului ei, care pesemne era altfel, adik, cu muuult mai atragator decit pocitania pe care o vedea ea in oglinda...Si furioasa striga:
"Fii blestemata, oglinda nerusinata! Este imposibil ca eu sa nu fiu frumoasa! Tu esti de vina! De ce-mi arati chipul asta pocit care nu-i al meu?"
Si luind un batz se apuca sa izbeasca oglinda cea mare facind-o bucatzele.Risul rautacios de pe fatza i s-a preschimbat insa brusc in amaraciune, penca de unde-i aparuse un singur chip pocit in oglinda...acum, pe unde se invirtea, cioburile oglinzii i-l aratau inzecit.
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
irina123
Invité

MessagePosté le: Jeu 29 Déc 2005 11:00 pm    Sujet du message: Re: exista imposibil? Répondre en citant

..........................

Dernière édition par irina123 le Mer 11 Jan 2006 4:00 am; édité 1 fois
irina123
Invité

MessagePosté le: Jeu 29 Déc 2005 11:02 pm    Sujet du message: Re: exista imposibil? Répondre en citant

....................

Dernière édition par irina123 le Mer 11 Jan 2006 3:59 am; édité 1 fois
anonimus
Lictor

MessagePosté le: Ven 30 Déc 2005 10:50 pm    Sujet du message: Re: exista imposibil? Répondre en citant

Livia a écrit:

Daca cineva (poate fi chiar mos Craciun, ca tot e sezonul lui) iti spune: "Irina, ti-am lasat un inel cu diamante pe calea ferata, dar e imposibil sa intri in posesia acestuia, fiindca-n urmatoarele 2' trece intercity-ul peste acesta."
Tu ai de gind sa te arunci in fatza trenului, ca sa-i demonstrezi contrariul ? Shocked Laughing

Presupunand ca nu intarzie IC-ul, in 2' tot ai timp sa gasesti un bat, sa palesti diamantul de pe sina.
Daca merita osteneala, ca "este" unele diamante care ar putea foarte bine sa ramana acolo, caz in care ar fi bun si un personal, numai sa treaca.
Obelix
patrician

MessagePosté le: Sam 31 Déc 2005 1:58 pm    Sujet du message: Re: exista imposibil? Répondre en citant

Livia a écrit:
irina123 a écrit:

*
Eu sper sa aiba taria de caracter si sa o faca, eventual refaca, timp de cel putin 3' ...
Caci de traditionala ei cupiditate nu m-am indoit nici un moment... Wink
Ce forum est verrouillé, vous ne pouvez pas poster, ni répondre, ni éditer les sujets.   Ce sujet est verrouillé, vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses. Senatus Populusque Virtualus Index du Forum >>> Rhetor Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Page 1 sur 1

Sauter vers:  
Vous pouvez poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous pouvez répondre aux sujets dans ce forum