Senatus Populusque Virtualus Index du Forum
Senatus Populusque Virtualus
Republica Virtuala

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 
rubrica de impacari
Aller à la page 1, 2, 3  Suivante  
Voir le sujet précédent .::. Voir le sujet suivant  
Ce forum est verrouillé, vous ne pouvez pas poster, ni répondre, ni éditer les sujets.   Ce sujet est verrouillé, vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses. Senatus Populusque Virtualus Index du Forum >>> CERERI DE ÎNSCRIERE
Auteur Message
Calugaru' Vaxile
Tribun

MessagePosté le: Mer 11 Jan 2006 8:37 am    Sujet du message: rubrica de impacari Répondre en citant

dat fiind faptu' ca s-a ridicat aici, de catre outlanderu' jicol, problema "distrugerii comunitatii", io kaloogarele ii invit pe toti care au ceva sa-mi reproseze, sa o faca pe acest sobeft.

in mod special, tin sa-mi cer scuze de la maggi daca am dat pra tare in mneaei si sa o asigur ca nu mai am nimic impotriva domniei sale.

in acelasi sens, as ruga pe barbu si jicol sa-mi iesplice cam ce au, de fapt, cu persoana-mi.
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
cacato porcu'
plebeu

MessagePosté le: Mer 11 Jan 2006 9:58 am    Sujet du message: Re: rubrica de impacari Répondre en citant

Kaloogarele a écrit:
dat fiind faptu' ca s-a ridicat aici, de catre outlanderu' jicol, problema "distrugerii comunitatii", io kaloogarele ii invit pe toti care au ceva sa-mi reproseze, sa o faca pe acest sobeft.

in mod special, tin sa-mi cer scuze de la maggi daca am dat pra tare in mneaei si sa o asigur ca nu mai am nimic impotriva domniei sale.

in acelasi sens, as ruga pe barbu si jicol sa-mi iesplice cam ce au, de fapt, cu persoana-mi.

Iti explic io, ce dinte am. Te-am iertat pentru magarie, dar gestul descalificant ramane. Un admin (sau fost admin) nu ar trebui sa discute niciodata, despre informatiile pe care le obtine datorita pozitiei sale.
Si in al doilea rand, discutarea in public, a unor informatii pe care le stiai ca membru al unui grup privat.

Mestere, sigur nu ai semnat nici un contract de confidentialitate. Dar, in mod normal, in cazurile enumerate de mine, asta se subintelegea.
Calugaru' Vaxile
Tribun

MessagePosté le: Mer 11 Jan 2006 10:03 am    Sujet du message: Répondre en citant

oh, dar n-am dat nimanui ip-ul tau! si nici de grupul secret n-am spus nimanui! Shocked

informatia despre pajina voastra n-o obtinusem datorita "pozitiei mele", ci pentru ca esanuf mi-a cerut sa particip (adica sa scriu) la ea. ceea ce eu am refuzat. in momentu' in care m-ati shutuit de pe grupu' ala ca reactie la plecarea de la telegraf oricum nu intrasem decat o singura data, cand ma bagase esanuf acolo. nici emailurile grupului nu le-am citit ...
cacato porcu'
plebeu

MessagePosté le: Mer 11 Jan 2006 10:06 am    Sujet du message: Répondre en citant

Kaloogarele a écrit:
oh, dar n-am dat nimanui ip-ul tau! si nici de grupul secret n-am spus nimanui! Shocked

informatia despre pajina voastra n-o obtinusem datorita "pozitiei mele", ci pentru ca esanuf mi-a cerut sa particip (adica sa scriu) la ea. ceea ce eu am refuzat. in momentu' in care m-ati shutuit de pe grupu' ala ca reactie la plecarea de la telegraf oricum nu intrasem decat o singura data, cand ma bagase esanuf acolo. nici emailurile grupului nu le-am citit ...

man, io unul nu te-am sutuit de nicaieri. Ca nu te interesa sa participi, era optiunea ta. Dar nu a fost corect sa spui in public, chestiile spuse. Da', asa cum ti-am zis, io te-am iertat.
Calugaru' Vaxile
Tribun

MessagePosté le: Mer 11 Jan 2006 10:09 am    Sujet du message: Répondre en citant

cato porcius a écrit:
Kaloogarele a écrit:

man, io unul nu te-am sutuit de nicaieri. Ca nu te interesa sa participi, era optiunea ta. Dar nu a fost corect sa spui in public, chestiile spuse. Da', asa cum ti-am zis, io te-am iertat.

mersi, draga, mersi ... iti promit ca n-o sa spun la nimeni nimic despre grupuscul ... componenta, discutii, etc ...
karina
patrician

MessagePosté le: Mer 11 Jan 2006 10:28 am    Sujet du message: Répondre en citant

Pacat, tocmai ma pregateam sa citesc ceva de genul dezvaluirilor senzationale ale lui newgame despre grupul zbingo. Ma lipsiti de o distractie si de o sesiune de floricele Cool
Calugaru' Vaxile
Tribun

MessagePosté le: Mer 11 Jan 2006 10:31 am    Sujet du message: Répondre en citant

karina a écrit:
Pacat, tocmai ma pregateam sa citesc ceva de genul dezvaluirilor senzationale ale lui newgame despre grupul zbingo. Ma lipsiti de o distractie si de o sesiune de floricele Cool

no fucking way!! Mr. Green
Invité

MessagePosté le: Mer 11 Jan 2006 11:20 am    Sujet du message: Re: rubrica de impacari Répondre en citant

Kaloogarele a écrit:

OK, sunt deschis dialogului dar nu aice, ci pe

http://www.mergi.la/giap

Daca esti intr'adevar interesat de lamurirea problemei si nu de trafic pe forumul tau de desene animate...
Calugaru' Vaxile
Tribun

MessagePosté le: Mer 11 Jan 2006 11:33 am    Sujet du message: Répondre en citant

mah jicole, cum sa-ti explic? eu nu ma numar printre fanii tai. am vazut ca ai venit pe furis de cateva ori pe-aici, ai lasat mesaje cu grafiti pe usa din dos. asa ca am facut urmatoaea propunere: ori intri pe forumu' asta si discuti ciuvilizat, ori sa fii banat de ipuri, ca sa nu mai poti sa ataci forumu' asta pe la spate. s-a ajuns la un compromis: s-a deschis forumu' asta, ca sa discutam AICI si sa clarificam daca ai vreo problema legata de ACEST forume.

acuma, vad ca tu vrei doar sa faci reclama la forumelu' tau. ceea ce pe mine ma lasa rece, pentru ca nu ma intereseaza. asa ca, ori dicutam aici, ori o sa revin asupra propunerii de a te bana de ipuri, pentru ca tot ce vrei e sa dai cu pietre iar noi n-aveam nevoie sa vina pulea de pe forumu pizdii sa ne invete ce si cum. deci tu hotaraste daca chiar vrei sa discutam AICi sau vrei doar sa agasezi, ceea ce nu ti se va permite. pana una-alta, uite un forum mai potrivit apetitului tau:

http://marslacacat.lx.ro/
Brambu
Invité

MessagePosté le: Mer 11 Jan 2006 11:43 am    Sujet du message: Répondre en citant

Bai, dac' sunteti seriosi si chiar vreti sa va impacati si sa refaceti comunitatea virtuala imprastiata ca iepurii atunci cind trage vinatoru' cu pusca, atunci puteti foarte bine sa va lamuriti problemele si aci si oriunde.

E pacat ca s-a ajuns aici. Si nu o sa cada nici un galon nimanui daca faceti pasi spre impacare. Dimpotriva, sunt sigura ca gestul va fi apreciat de toata lumea.

Daca in uram a cele ce veti discuta , o sa ajungeti la concluzia ca nu mai aveti loc sa respirati pe acelasi forume, atunci, da, mai sanatate si virtute
Deocamdata insa fiecare isi cam umfla muschii.

Apreciez gestul calugarelui de a intinde mina, si mi-ar placea ca si cei implicati sa lase de la ei si sa isi acorde reciproc o sansa.

Asta e, suntem diferiti. Daca vrem sa " rezistam" si sa nu ne imprastiem, trebuie sa dea fiecare ce poate, daca poate si are ce.
Astept sa va reveniti si sa ne distram virtual impreuna

Brambu
karina
patrician

MessagePosté le: Mer 11 Jan 2006 11:57 am    Sujet du message: Répondre en citant

Bai, voi ma creieriti cu "forumele" vostru. Auzisem io ca prostia e molipsitoare, dar chiar sa deveniti toti brusc agramati, e grav Rolling Eyes
Brambu
Invité

MessagePosté le: Mer 11 Jan 2006 12:02 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Ok, karina, sorry.
Discutia era serioasa, intr-adevar, si trebuia sa scriu corect, nu sa fabric greseli.
Imi cer scuze pentru problema de forma
Ramine cea de fond insa.
karina
patrician

MessagePosté le: Mer 11 Jan 2006 12:12 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Brambu a écrit:
Ok, karina, sorry.
Discutia era serioasa, intr-adevar, si trebuia sa scriu corect, nu sa fabric greseli.
Imi cer scuze pentru problema de forma
Ramine cea de fond insa.

Hai ma brambu ca n-ai de ce sa-ti ceri scuze, am zis-o si eu la biza, dar n-am mai pus si mutzunachii aferenti, am crezut ca se subinteleg. A fost o tragere de ureki prietenoasa si in gluma

Cit despre problema de fond, sint de acord cu ea. Mi-ar place ca macar o parte dintre conflitele artificiale create sa se stinga si sa ne putem distra, ciondani, injura, pupa, besteli, smotoci, etc. iarasi ca in trecut. TOTI intr-un loc, daca s-ar putea Razz
cacato porcu'
plebeu

MessagePosté le: Mer 11 Jan 2006 12:52 pm    Sujet du message: Répondre en citant

karina a écrit:
Bai, voi ma creieriti cu "forumele" vostru. Auzisem io ca prostia e molipsitoare, dar chiar sa deveniti toti brusc agramati, e grav Rolling Eyes

Oitza tatii, trebuie sa intelegi, ca irinizare lasa sechele grave...
cacato porcu'
plebeu

MessagePosté le: Mer 11 Jan 2006 12:56 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Brambu a écrit:
Bai, dac' sunteti seriosi si chiar vreti sa va impacati si sa refaceti comunitatea virtuala imprastiata ca iepurii atunci cind trage vinatoru' cu pusca, atunci puteti foarte bine sa va lamuriti problemele si aci si oriunde.

E pacat ca s-a ajuns aici. Si nu o sa cada nici un galon nimanui daca faceti pasi spre impacare. Dimpotriva, sunt sigura ca gestul va fi apreciat de toata lumea.

Daca in uram a cele ce veti discuta , o sa ajungeti la concluzia ca nu mai aveti loc sa respirati pe acelasi forume, atunci, da, mai sanatate si virtute
Deocamdata insa fiecare isi cam umfla muschii.

Apreciez gestul calugarelui de a intinde mina, si mi-ar placea ca si cei implicati sa lase de la ei si sa isi acorde reciproc o sansa.

Asta e, suntem diferiti. Daca vrem sa " rezistam" si sa nu ne imprastiem, trebuie sa dea fiecare ce poate, daca poate si are ce.
Astept sa va reveniti si sa ne distram virtual impreuna

Brambu

Brambule, este admirabila initiativa. Io unul nu am nimic impotriva. Dar cand avva Vaxile isi arata muschii de genul :
avva Vaxile a écrit:

ori sa fii banat de ipuri, ca sa nu mai poti sa ataci forumu' asta pe la spate.

Ma cam enervez la faze de jenul asta. Ce pana mea e aia atac pe la spate la un forum? Ne jucam pe net, asta e tot. Daca lui Jicol ii place ce face, e treaba lui. Pe mine nu ma deranjeaza. Hodoronc, tronc, la fiecare pas, cate o amenintare cu banarea.

Io am impresia ca avva Vaxile, isi ia prea in serios forumul. Exact aceasi greseala care a facut-o si Banana Split.

Atat timp cat ne jucam, totul e bine si frumos. Cand insa trecem la amenintari si aratari de muschi, deja lucrurile degenereaza.
Ce forum est verrouillé, vous ne pouvez pas poster, ni répondre, ni éditer les sujets.   Ce sujet est verrouillé, vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses. Senatus Populusque Virtualus Index du Forum >>> CERERI DE ÎNSCRIERE Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Aller à la page 1, 2, 3  Suivante
Page 1 sur 3

Sauter vers:  
Vous pouvez poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous pouvez répondre aux sujets dans ce forum