Senatus Populusque Virtualus Index du Forum
Senatus Populusque Virtualus
Republica Virtuala

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 
sa va vad
Aller à la page Précédente  1, 2  
Voir le sujet précédent .::. Voir le sujet suivant  
Ce forum est verrouillé, vous ne pouvez pas poster, ni répondre, ni éditer les sujets.   Ce sujet est verrouillé, vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses. Senatus Populusque Virtualus Index du Forum >>> Pantheonul
Dumnezeu
exista si cred in El
10%
 10%  [ 1 ]
nu cred, dar mi se taie picioarele cand intru in Biserica
0%
 0%  [ 0 ]
acelasi CONCEPT, desi in diferite forme in diferite Religii
20%
 20%  [ 2 ]
"Fara D-zeu esti un dihor" Petre Tutea
0%
 0%  [ 0 ]
Dumnezeu exista. Exact in acelasi fel in care exista si Mos Craciun.
50%
 50%  [ 5 ]
In viitor Umanitatea va evolua si va renunta la Religie
20%
 20%  [ 2 ]
Total des votes : 10
Auteur Message
killer
Invité

MessagePosté le: Mar 20 Déc 2005 6:10 am    Sujet du message: Répondre en citant

vespasian a écrit:
"Drumul spre iad este pavat cu bune intentii"

Tare chestia asta.
Asa am dus eu pe ultimul drum, pe uniia de credeau ca se duc in rai. Rolling Eyes
OBSERVATORUL
observator de oua

MessagePosté le: Mar 20 Déc 2005 8:59 am    Sujet du message: Re: sa va vad Répondre en citant

[quote="karina"]
vespasian a écrit:
sa va vad

Iaca-ta-ma Razz

Mi-ar fi placut sa pot vota ultima optiune, dar asta e doar o dorinta de-a mea nu o convingere.

Asa ca o sa votez penultima, cu precizarea ca tot acolo ii mai adaug si pe superman, spiderman, robocop, baba cloanta, zina zinelor, pif si hercule si inca vreo alte citeva personaje pitoresti care mi-au colorat copilaria Very Happy[/quote

ai uitat sa-l adugi pe speedy gonzales
] Wink
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Brambu
Erou

MessagePosté le: Mar 20 Déc 2005 3:11 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Tartoru a écrit:
Baset, se pare ca in ce tine de ...semnatura si ideile egalitariste desprinse de acolo, ELE NU SE SUPRAPUN DELOC! Razz
Daca scriai in semnatura ......"femeia să se teamă de bărbat" - citat din Epistola către Efeseni a Sfântului Apostol Pavel (Efes. 5, 33) ......... Ca barbatul este CAPUL familiei, iar femeia trupul(carca) si ca aceasta ii datoreaza ascultare ........mai ziceam ca er fi SUPRAPUNERE! Laughing

Pe cand tu, pacatoasa, citezi din obiceiuri ale civilizatiilor pagane, ale celor care au inrobit poporul lui Mniezeu! !

Asa ca POCAIESTE-TE si pune o semnatura din invatamintele crestine, care arata locul clar al femeii, iubit de Mniezau! Mr. Green

Laughing
tradoro
patrician

MessagePosté le: Mer 21 Déc 2005 9:19 am    Sujet du message: Répondre en citant

eu am votat varianta a 5-a. nu cred ca exista d-zei.

biblia contine prea multe contradictii.

coranul s-a pastrat timp de 200 de ani pe cale orala, deci ce diferenta o fi intre revelatiile lui mahomed si prima forma scrisa a coranului... numai allah cre'ca stie! Laughing

torah, n-am citit-o, dar bazandu-ma pe "cartile" celorlalte credinte monoteiste, nu sunt tentat sa-i dau mai multa crdibilitate.
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé Envoyer l'e-mail
satany
patrician

MessagePosté le: Mer 21 Déc 2005 10:46 pm    Sujet du message: Répondre en citant

Tartoru a écrit:
"femeia să se teamă de bărbat" - citat din Epistola către Efeseni a Sfântului Apostol Pavel (Efes. 5, 33) ......... Ca barbatul este CAPUL familiei, iar femeia trupul(carca) si ca aceasta ii datoreaza ascultare
Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad ..iti declar razbel!
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé Yahoo Messenger
Tartoru
Supervizor electoral

MessagePosté le: Jeu 22 Déc 2005 1:13 am    Sujet du message: Répondre en citant

Mie??!! Shocked
Declara-le razbel alora, care cred ca tot continutul bibliei e cuvantul RELEVAT ALESILOR, de MNEZEU insasi! Wink

PS! Da' daca aia au de fapt DREPTATE si tu te otzarasti la masculi, in loc sa taci smerita, ........ai belit-o! Mr. Green
Ce forum est verrouillé, vous ne pouvez pas poster, ni répondre, ni éditer les sujets.   Ce sujet est verrouillé, vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses. Senatus Populusque Virtualus Index du Forum >>> Pantheonul Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Aller à la page Précédente  1, 2
Page 2 sur 2

Sauter vers:  
Vous pouvez poster de nouveaux sujets dans ce forum
Vous pouvez répondre aux sujets dans ce forum