Senatus Populusque Virtualus Index du Forum
Senatus Populusque Virtualus
Republica Virtuala

FAQFAQ   RechercherRechercher   Liste des MembresListe des Membres   Groupes d'utilisateursGroupes d'utilisateurs   S'enregistrerS'enregistrer 
 ProfilProfil   Se connecter pour vérifier ses messages privésSe connecter pour vérifier ses messages privés   ConnexionConnexion 
scrisoare catre MOS CRACIUN
Aller à la page Précédente  1, 2  
Voir le sujet précédent .::. Voir le sujet suivant  
Ce forum est verrouillé, vous ne pouvez pas poster, ni répondre, ni éditer les sujets.   Ce sujet est verrouillé, vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses. Senatus Populusque Virtualus Index du Forum >>> De cotidiae
Auteur Message
Carmen
Senator

MessagePosté le: Sam 07 Jan 2006 8:56 pm    Sujet du message: Répondre en citant

irina123 a écrit:
mos craciun mi-a oferit cadoul cerut. Ba mai mult am fost cuminte si am primit de un milion de ori mai mult decat am cerut. Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

Rolling Eyes Creca mi-a adus si mie Mosu cadoul dorit.

Da`uite, m-a molipsit cineva care spune povesti... Razz O sa spun si io una:

Erau odata 2 copii, o sa-i numim Pesimistul Crying or Very sad si Optimistul Very Happy ...
Si, in ajunul zilei de 6 decembrie, Pesimistul ii zice Optimistului:
"Bey, iote, io-mi lustruiesc ghetutzele, mi le fac luna, ca vine mosul si sigur imi va aduce un munte de minunatii."

Pesimistul, ursuz, replica:
"Mdah, o balega o sa ne-aduca!"

Da-si ia totusi botinele murdare si vechi si le pune, alaturi de cele noi si curate ale optimistului, pe pervazul ferestrei.
Noaptea, vine mosul, priveste botinele Pesimistului si ce-si zice?
"Uiii Shocked ...ce botine vechi si murdare...Asta-i sigur un copil amarit. Ia sa-l fac eu fericit."
Si-i umple cizmulitzele cu...tot felul de minunatii. Priveste mosu` si cizmulitzele Optimistului si se gindeste: Rolling Eyes " Tja, asta-i un copil rasfatzat care are de toate, oricum nu mai este in masura sa aprecieze cind cineva ii face o bucurie. Si-i arunca o balega in ghete."
Dimineatza, se trezeste Optimistul si, zimbind de jur imprejur, Very Happy ii da coate Pesimistului, spunindu-i:
"Scoala, bre, Mr. Green ca veni mosu` si sigur ne aduse o gramada de chestii misto"...Si Pesimistul (mai depresiv, asa, cum le sta in fire pesimistilor ) mormai, privind printre gene: "O balegaaaa! Asta ne-a aduuuus!"
Da-si tirsii picioarele spre fereastra, baga minutza-n cizme si zise:
"Deah!Exact cum spuneam...Mie mi-a adus un rahat.Tu ce-ai in cizme, Optimistule?"
Si Optimistul, tzopaind de fericire zise: " Mie creca mi-a adus un cal!"
Voir le profil de l'utilisateur Envoyer un message privé
Ce forum est verrouillé, vous ne pouvez pas poster, ni répondre, ni éditer les sujets.   Ce sujet est verrouillé, vous ne pouvez pas éditer les messages ou faire de réponses. Senatus Populusque Virtualus Index du Forum >>> De cotidiae Toutes les heures sont au format GMT + 1 Heure
Aller à la page Précédente  1, 2
Page 2 sur 2

Sauter vers: